ZÁVODY

Cyklomaraton Tour skončilaCyklomaraton Tour skončila

V neděli se odehrál poslední letošní závod Cyklomaraton Tour, nové série závodů. Cyklisté zavítali do Posázaví a pohádkového okolí zámku Konopiště. Startovalo se přímo na dvoře barokního statku hřebčína Favory jen několik kilometrů od Benešova.

dermoliosoil.com
Zbavte se kožních problémů!
Podívejte se na to
MTB kritérium 27. září v PlzniMTB kritérium 27. září v Plzni
Jedinečný závod v rámci Poštovní spořitelna Maraton Série, který prověří vaše fyzické a taktické umění v sedle horského kola.
Plus Náměšťský Cyklomaraton 2008Plus Náměšťský Cyklomaraton 2008
Michal Plesník a Petra Königsmarková vítězi 6. ročníku Plus Náměšťského Cyklomaratonu - 8. závodu Galaxy série 2008.
Pozvánka do HuslenekPozvánka do Huslenek
Termín závodu Valašský král byl posunut na tuto sobotu. V Huslenkách u Vsetína se pojede již pošesté, letos jako Mistrovství Valašska!
Kralovický MTB maratón se povedlKralovický MTB maratón se povedl
Poslední prázdninový víkend byl v Kralovicích ve znamení již 5. ročníku Kralovického MTB maratónu. Místní Sport-kemp opět poskytl výborné, klid a pohodu vyzařující zázemí jak pro pořadatele, tak i závodníky.
V Písku se pojede o 6.000 EuroV Písku se pojede o 6.000 Euro
Druhý ročník freestyle závodu na horských kolech Xbox 360 Slopestyle proběhne ve znamení bitvy špičkových freestyle bikerů. Pozadí jejich souboji na píseckém Velkém náměstí a v centru města bude dělat vojenská bojová technika a maskáče.
Galaxy série pokračuje v Náměšti
Dvě trati, bohatý doprovodný program a tombola s cenami v hodnotě přes 60 000 Kč. To jsou společné jmenovatele osmého závodu Galaxy série, která pokračuje v Náměšti nad Oslavou.
Cyklomaraton Tour v Plzni vyhrál Spěšný
Slunce v neděli doprovodilo cyklisty při startu pátého závodu Cyklomaraton Tour v Plzni. Předposledním podnikem celé série byl první ročník Axcent Okoloplzně, který odstartoval v areálu SKP Rapid Sport na Doubravce, tam byl i cíl.
V neděli startuje Okoloplzně

Už v neděli 17. srpna v 11 hodin odstartuje v areálu SKP Rapid Sport v Plzni pátý závod série Cyklomaraton Tour, která chce postupně zavítat do všech velkých měst. Při Axcent Okoloplzně bude přichystána trať dlouhá 60 km s 800 metrovým převýšením.

Pálavský krpál vyhrál Herman
Osmikilometrový závod do vrchu se stal kořistí břeclavského závodníka Petra Hermana, který porazil i cyklokrosaře belgické stáje Palmans-Sapim-Collstrop Radomíra Šimůnka mladšího.
Free Litovel Bobr Bike již v sobotu
FREE LITOVEL BOBR BIKE 7. ročník pohodového MTB maratonku aneb projížďka hanáckými singletracky a mezinárodní MČR vodáků v MTB maratonu.
Otrokovická 50 zná své vítěze
Letošní ročník Otrokovické 50 vyhrál Ondřej Fojtík (Toyota Dolák), který v závěrečných metrech porazil druhého Svatopluka Janečku (Superior Riders).
Vítězem Krakatitu Václav Smazal
Václav Smazal (Galaxy GS Jistebnice) se stal vítězem TREK MTB maratonu Krakatit v Dobříši, který se jel jako sedmý závod Galaxy série 2008.
Sport i kulturu přináší Pálavský krpál
Po dračích lodích zavítají do areálu Yacht Clubu pod Pavlovem příznivci cyklistiky a dobré muziky. Přijměte pozvání na partnerskou akci Galaxy série a přijeďte na Pálavský krpál!
Dobříš přivítá MTB maraton "Krakatit"
V sobotu 2. srpna středočeská Dobříš slavnostně přivítá 3. ročník TREK MTB maratónu Krakatit, který se letos jede jak pod hlavičkou GALAXY série 2008, nově i v rámci oblíbené iVelo bike marathon série 2008 a opět jako Mistrovství ČR v MTB maratónu firemních týmů.
Okolobudějc letecky
Cyklomaraton Tour pokračovala v neděli závodem v Českých Budějovicích, kde byla přichystána 60 km dlouhá trať. O vítězi se rozhodovalo až těsně před páskou a nejvíce sil měl Zdenek Mlynář.
Přes tři vrchy s Galaxy sérií
Galaxy série MTB maratonů pokračovala 19.7.2008 v Horní Cerekvi na Vysočině šestým závodem - Trek bikemaratonem Přes tři vrchy Vysočiny. Na trase 85 km vyhrál Milan Bachman.
Kopřivnický Drtič na dlouho nejdrsnější
Kopřivnický Drtič je ryzím horským maratonem. Nejdelší trasa letošního ročníku nezávodního podniku měří úctyhodných 125 kilometrů a převýšení činí hrubo přes 3000 metrů!
Martin Loo ovládl maraton Písku
Galaxy CykloŠvec maraton horských kol v Píseckých horách se jel v Písku Semicích jako součást Velo série 2008, Mistrovství Galaxy série a také jako Microsoft ITchallenge 2008.
Mistrovský Kelly´s Beskyd Tour
Kelly´s Beskyd Tour se jede letos jako MČR v maratonu horských kol a pro většinu našich nejlepších bikerů a bikerek to bude jedna z největších výzev letošního roku.
Pozvánka na Galaxy CykloŠvec maraton
6.ročník Galaxy CykloŠvec maratonu horských kol pro širokou veřejnost v Písku Semicích se pojede 12.7. v Píseckých horách opět jako součást Velo série 2008, mistrovství Galaxy série a oficiální Mistrovství ČR pracovníků v IT.
Galaxy Zručský MTB maraton
Ačkoliv průběh čtvrtého závodu Galaxy Série poznamenala vichřice, závod se nakonec velmi vydařil. Na delší trase se nejvíce radovali Stanislav Bambula a Jana Matlášková.
Becker Cup: Velká cena Plzně
Velká cena Plzně. Pod tímto názvem se konal 4.závod seriálu Becker Cup 2008. Místem konání cyklistických bojů byl plzeňský lesopark Homolka.
I Pražské schody ovlivnila bouřka
Ve středu 25.6. patřilo Hradčanské náměstí a přilehlé ulice 15. ročníku Pražských schodů. Tradiční závod v historické části Prahy se těší velké popularitě...
Pozvánka na Galaxy Zručský maraton
Po závodech v Mnichovicích, Prachaticích a Rožnově pokračuje letošní GALAXY série v sobotu 28.6.2008 svým dalším podnikem – Galaxy Zručským MTB maratonem.
Spěšný popáté vítězem plzeňské Koridy
Historické centrum Plzně a cyklisti na horských kolech. Neodmyslitelné spojení, na které jsou již plzeňáci v průběhu června zvyklí a s napětím očekávají, kdo bude na "schodech" nejrychlejší. Již osmé narozeniny oslavila Author Korida horských kol.
Beskydská zastávka Galaxy Série
Poněkud netradičně do pohoří Beskyd si „odskočila“ Galaxy Série. Již popáté se zde konal závod s názvem Galaxy Petyša Tour.
Pozvánka do Súľova - 21.6.2008
Už jen dny zbývají do startu jubilejního 10. ročníku Author bikemaratónu Súľovské skaly, který organizuje SCK CYKLO TOUR Súľov ve spolupráci s obecním úřadem Súľov – Hradná.
Desetihodinovka na pohodu
V sobotu 7. června se v severoplzeňském Březíně jel 6.ročník Kokosové desetihodinovky pořádaný Kokos teamem z Plzně.
Becker Cup podruhé: Stříbro
Staré české přísloví praví: „Medardova kápě, 40 dní kape.“ Tohle rčení si zcela jistě v neděli 8.6. nikdo z účastníků 2. závodu Becker cupu 2008 nepřipouštěl.
V Hradci vyhrál Martin Horák
Cyklomaraton tour je právě v polovině, třetí závod se totiž jel v neděli v Hradci Králové a na programu jsou už jen závody v Českých Budějovicích.
Cyklomaraton Tour pokračuje v Hradci
Už tuto neděli odstartuje Kooperativa Okolohradce. Cyklistický závod po lesních cestách u Hradce Králové, který je zařazen do nové série Cyklomaraton Tour 2008.
Xterra mistry Evropy Marceau a Matter
Na prvním závodě evropského poháru Xterra na Sardinii, který byl i historicky třetím mistrovstvím Evropy, zavlály v neděli švýcarské prapory. Nejlepší z Čechů byl Karel Zadák.
Pozvánka na GALAXY PETYŠA TOUR
Ač jsou součástí Galaxy Série povětšinou jihočeské závody, Galaxy Petyša Tour je v jednom z nejrychleji rostoucích seriálů příjemnou změnou. Centrem závodu je Rožnov pod Radhoštěm a tratě lze označit jako pravé beskydské.
Cyklomaraton Tour pokračovala v Liberci
Zřejmě nejtěžší z šesti letošních závodů bajkové série Cyklomaraton Tour mají za sebou její účastníci. Okololiberce se v neděli jelo z lyžařského areálu ve Vesci a na start s výhledem na magický Ještěd se postavilo ve všech i několika dětských kategoriích více než 400 cyklistů.
Becker Cup 2008: Kralovice
Neděle 18.5. byla pro bikery nejen z plzeňska ve znamení 1.dílu seriálu BECKER Cup 2008, 8.ročníku Plzeňské amatérské ligy /P.A.L./
Fox Galaxy Maraton se vydařil
V Prachaticích pokračovala druhým závodem Galaxy Série. FOX Galaxy maraton v Prachaticích se jel na tradiční trati dlouhé 63 km, kratší variantou byl 44 km dlouhý okruh.
Xterra startuje 24. května v Praze
V sobotu 24. května startuje v Praze první závod letošního Saucony českého poháru v terénním triatlonu a tím se rozjede i celá sezóna XTERRY v Čechách.
Kam o víkendu?
Zatímco čeští reprezentanti vyrazili do německého St. Wendelu bojovat o medaile na mistrovstí Evropy, i Vy můžete aktivně závodit: Nabízejí se mimo jiné Prachatice, Brno, Opava a Přerov.
Jubilejní ročník Súľovského bikemaratónu
Již podesáté se můžete účastnit jednoho z nejoblíbenějších slovenských maratonů s názvem Author bikemaratón Súľovské skaly. Co nov´ho v Súľově - Hradné se dozvíte v této pozvánce.
Jihočeský pohár MTB - Vimperk
Za cyklisticky ideálního počasí se v sobotu 10.5. rozjel letošní ročník Jihočeského poháru MTB.
Vlko-Hron se jel už potřetí
Ve Vlkanové nedaleko Banské Bystrice se jel druhý závod česko-slovenské Cyklomaratonské série. Závodilo se na tratích 25, 50 a 75 km.
Malevil Cup 2008 ve velkém stylu
Ve startovní listině dosud figuruje přibližně tisíc přímých účastníků včetně mnoha hvězd domácí i zahraniční MTB scény!
RockMachine-Cyklomax opět v plné síle
Svoji šestou sezónu právě načíná špičkový bikový tým RockMachine-Cyklomax v čele s mistrem republiky v MTB maratonu Martinem Horákem a jeho partnerkou Ilonou Bublovou.
Galaxy série začala v Mnichovicích
1. května v 1.závodě Galaxy série v Mnichovicích se sešlo v závodě horských kol na 50 km přes 800 účastníků . Vítězem závodu PowerBar MTB Posázavím se stal Martin Horák.
Škoda Bike Plzeň
V sobotu 3.5.2008 v Plzni odstartoval již 5. ročník závodu horských kol "ŠKODA BIKE 2008 - Plzeň". Start závodníků na trať dlouhou 60 km proběhl v 10:00, na kratší 30 km trasu o pět minut později.
Cyklomaratonská séria zve k účasti
Slovensko nabízí celou řadu kvalitních bikových maratonů v krásné přírodě, kde o kopce není nouze. Součástí Cyklomaratonské série je i sobotní Author Šela Marathon.
Vokrouhlík znovu ve formě
V neděli 27. dubna se v Úpici uskutečnil 1. ročník cyklistického závodu pro širokou veřejnost LIMAR Ratibořický MTB maratón. Vítězem se stal Tomáš Vokrouhlík.
V Tálíně zvítězil Zerzan
Platan maratonem pokračovala v Tálíně jediná čistě jihočeská série pro horská kola Twin Bike. Minulý týden vyhrál první maraton na Hluboké Ondřej Bambula z CT Budvar Tábor a tuto sobotu vybojoval prvenství Pavel Zerzan z České spořitelny MTB.
Co nového v Salzkammergutu?
Salzkammergut Trophy. Závod série MarathonMan-Europe a Inter Mountain Serie je oblíbeným cílem stovek českých bikerů. Co plánují v rakouském Bad Goisernu nového?
Přihlášky na Malevil Cup do soboty s tričkem
Uzávěrka přihlášek na Kellys Malevil Cup 2008, kdy v ceně startovného je účastnické tričko a startovní číslo se jménem, je již tuto sobotu 26.4. Pak se sice lze přihlásit on - line, ale už bez nároku na triko a číslo se jménem. Nenechávejte tedy přihlášky na poslední chvíli!
Bambula vítězem Rallye Vltava
Na Hluboké se v sobotu závodilo o čtvrté tituly v závodě Twin MTB Rallye Vltava. Na nejdelší trati zvítězil Ondřej Bambula a mezi ženami Karolína Stolařová.
Příští týden Platan Maraton Tálín
Na rozjetí před prvními závody (Galaxy série, která startuje 1.5.) si můžete zvolit například Platan maraton v Tálíně, který se koná již příští sobotu: 26. dubna.
O Šelu je opět velký zájem
Do startu AUTHOR ŠELA MARATHONU 2008 zbývají necelé tři týdny, k dnešnímu dni už počet přihlášených přesáhl tisícovku.
Prokop startuje v Adelaide
Michal Prokop se z měsíčního tréninkového kempu v Kalifornii přesunul přímo do australského Adelaide, kde jej již tuto neděli čeká druhý letošní závod Světového poháru UCI BMX Supercross.
Uzávěrka přihlášek MarathonMan
Pořadatelé závodu horských kol Malevil Cup v České Republice, Gluszyca MTB Marathon v Polsku, Salzkammergut Trophy v Rakousku a Erzgebirgs-Bike-Marathon v Německu vyhlašují 7. ročník mezinárodního seriálu MarathonMan-Europe a soutež o titul MarathonMan 2008!
Za rychlé přihlášení dárek
V neděli 27. dubna se v Úpici pojede první ročník Ratibořického MTB maratónu. Přihlašte se do 10. dubna a můžete se těšit na odměnu v podobě užitečného dárku...
Plzeňské časovky Pilsen steel cup 2008
Seriál cyklistických časovek jednotlivců na různých trasách v okolí Plzně pořádaný Cykloklubem Plzeň pro všechny věkové a výkonnostní kategorie.
Rallye Vltava bude letos jiná
Tento rok startuje cyklistický závod MTB Rallye Vltava v Hluboké nad Vltavou v sobotu 19. dubna a již počtvrté se sem sjedou závodníci z celé republiky.
Ostrý start v sobotu v Hrušovanech
Hrušovany nad Jevišovkou hostí již tuto sobotu tradiční otvírák sezóny - Open “PRIMAVERA BIKE 2008”.
24-hodinovka v Liberci i letos
i4wifi 24hodinovka na horských kolech v Liberci se letos poprvé pojede v rámci série Grand Prix 24hours MTB Space, a to ve dne 14.–15.6.2008
Na světě je nový seriál závodů
Plejádu českých seriálů závodů pro veřejnost obohatil letos nový: Cyklomaraton Tour o šesti závodech v okolí velkých měst a s velkým potenciálem do budoucna.
DEMA Chřibská 50 zve k účasti
Už po šesté zahájuje českou závodní sezónu závod v Chřibech. A čím bude tento ročník jiný? Minimálně se dá očekávat jiný vítěz než Pavel Boudný...
Kristian Hynek si připsal druhé zlato
Už druhé vítězství v letošní sezóně si připsal na své konto Kristian Hynek, člen týmu Scott & Hagget MTB. V turecké Analyji zvítězil před Rakušanem Lakatou a svým kolegou Matoušem Ulmanem.
Přihlášky na Šelu jsou online
Do startu 9. ročníku pravé jarní MTB klasiky - Author Šela marathonu 2008 zbývají pouhé dva měsíce.
Galaxy série 2008
Počet závodů pro Galaxy sérii v roce 2008 byl stanoven opět na 9 s tím, že se započítává 6 nejlepších bodových zisků do celkového pořadí. Místo závodu na Hluboké je letos novinkou maraton v Mnichovicích.
Závodní sezóna začala na Kypru
Mezinárodní tříetapový Afxentia Cup na Kypru je již tradičně prvním ostrým měřením sil části světové špičky v MTB.
MP na misi do Pekingu
Přes třicet let trvalo BMX (počeštěno: "bikrosu"), než se z původně zamýšlené přípravky pro budoucí motokrosaře stal olympijským sportem.
Kupfernagel počtvrté mistryní světa
Německá cyklistka Hanka Kupfernagel si v Trevisu vyjela na MS po letech 2000, 2001 a 2005 své čtvrté zlato v cyklokrosu.
Prokop vyhrál čtvrtý závod ME BMX
Ve stopách svých úspěchů ve fourcrossu se rozhodl jít Michal Prokop...a vykročil velmi odvážně - nejdříve skončil sice skončil pod stupni vítězů, ale hned druhý den z toho bylo vítězství v nizozemském Zwolle.
Zahajte sezónu na Kanárech
Open MTB Gran Canaria startuje letos 8. března. Sice už není součástí Světového poháru, ale začátek sezóny je to kvalitní.
Zdeněk Štybar se stal potřetí vítězem ČP
V Podbořanech se jel pátý závod ČP v cyklokrosu. Svou vysokou výkonnost zde opět potvrdil závodník belgického týmu Fidea - Zdeněk Štybar.
Giant Liga Plzeň
Ve středu 24. května se v Plzni jel osmý díl VC Velo Plzeň ua účasti předních českých borců-silničářů, které doplnili na startu i profilem bikeři např. z týmu Scania Apache Kolín