BIKETECH - VÝSLECHY - ARCHIV

Ivan Rybařík se těší na novou sezónuIvan Rybařík se těší na novou sezónu
Ivan Rybařík měl poslední sezónu na velké výsledky možná chudší, ale do nové sezóny jde opět naplno a moc se na ni těší. O výsledcích, přípravě, jeho druhém zaměstnání i nové podobě týmu jsme si s Ivanem také povídali...
Jakub Chmelíček o HavajiRalph Näf: „Jde to i bez dopingu“
Jakub Chmelíček z Lipníka nad Bečvou je jedním z nejnadějnějších mladých závodníků u nás - při své druhé účasti na havajském IronManovi doběhl na 227. místě celkového pořadí, jedenáctý ve své kategorii a jako druhý nejrychlejší Čech.
Petr Šimera o týmu khs.cenytisku.czMilan Špolc: "stále se učím"
S šéfem jednoho z předních českých MTB týmů, který je znám svou otevřeností, jsme se bavili o uplynulé sezóně týmu khs.cenytisku.cz i o budoucnosti tohoto oddílu.
Skokan roku Matouš UlmanIvan Rybařík se těší na novou sezónu
Přinášíme Vám rozhovor se závodníkem týmu Scott & Hagget. Třiadvacetiletý Matouš Ulman se letos zařadil mezi absolutní českou XC špičku, dojel 5. ve finále ČP XC a poprvé okusil v Mariboru atmosféru Světového poháru.
Tomáš Havlíček bronzový na MS x-terraMilan Špolc: "stále se učím"
V úterý se z mistrovství světa v terénním triatlonu, které se jelo na hawajském ostrově Maui, vrátil závodník ždárského klubu SK Axiom OrBiTt Tomáš Havlíček. Byla to již jeho druhá účast na tomto podniku a stejně jako před třemi lety se Tom vrací s bronzovou medailí.
Jiřina Ščučková přestupuje k Lucas FramesRozhovor s Jakubem Novákem
Jiřina Ščučková, závodnice z Litovle nedaleko Olomouce letos v dresu PSK Whirlpool získala čtvrté místo v ČP žen. Příští rok ji však budeme vídat v barvách blšanského CK Lucas Frames. Jak hodnotí sezónu čtěte v tomto rozhovoru.
Mistr republiky hobby: Václav UtínekRalph Näf: „Jde to i bez dopingu“
Zlínský biker Václav Utínek se po zdravotní pauze vrátil před lety zpět do sedla horského kola a vloni se stal bikemaratonským mistrem republiky v kategorii hobby. Jaký život žije si můžete přečíst v tomto rozhovoru..
Honza Jobánek už se s technikou nepereIvan Rybařík se těší na novou sezónu
Třiadvacetiletý biker Honza Jobánek je jedním z těch, kteří se k MTB dostali ze silnice. Jeho druhou sezónu v sedle bajku ho můžete vídat v dresu Merida Biking Teamu.
Rozhovor: Vokrouhlík k MichelinůmRozhovor s Jakubem Novákem
Pro mnohé je to velké překvapení - Tomáš Vokrouhlík přestoupil po prvním závodě ČP v Teplicích do týmu Michelin-Specialzed...co ho k tomu vedlo? Na to jsme se zeptali Tomáše v následujícím rozhovoru.
Masér kolínských Apačů: Roman Fišnar Milan Špolc: "stále se učím"
Další rozhovor, který vám přinášíme, není s žádným cyklistou, i když jeho vzhled by k tomu mohl nasvědčovat. Vyzpovídali jsme člověka, který však zná cyklisty dokonale, a to maséra týmu Scania-Apache Kolín.
Michal Přecechtěl: definitivně MTBRozhovor s Jakubem Novákem
Michal Přecechtěl známý jako elitní spurtér zkrachovalé silniční stáje E´d system-ZVVZ vloni zkusil bajky v dresu Svoradova týmu Grisoft XCR a dnes sekunduje Radimovi Kořínkovi v Maxidek-Cannondale. Co nám pověděl ke svému přestupu a začátku sezóny?
Karel Hartl závody nevzdáváRalph Näf: „Jde to i bez dopingu“
Karel Hartl je původně silniční cyklista, ale v horských kolech se dokázal velmi rychle prosadit. Kromě vítězství v mezinárodní sérii MarathonMan-Europe vyhrál i Galaxy Sérii 2006.
Jirka Hudeček: posila Maxidek-CannondaleRozhovor s Jakubem Novákem
Jirka Hudeček. Ještě před pár lety sjezdařská jednička kategorie hobby, dnes jezdí XC a padesátky Kola pro život a do nové sezóny vstupuje po boku Radima Kořínka a Michala Přecechtěla v celku Maxidek-Cannondale...
Zdenda Kříž - rozhovorIvan Rybařík se těší na novou sezónu
Jméno Zdendy Kříže je na listině celkového pořadí Světového poháru v maratonu na 17. příčce. Kdo vlastně tento biker je, jak žije a trénuje na hřebeni Krkonoš? To asi mnozí neví a nyní máte šanci se o tomto bikerovi dozvědět více.
Kristián Hynek: "nejde nemyslet na OH"Milan Špolc: "stále se učím"
Kristián Hynek zůstal v týmu České spořitelny i po zemětřesení, kterým si tým prošel vloni a ve svých výsledcích se opět výrazně posunul...rozhovor s ním Vám nabízíme k přečtení.
Ivan Rybařík: "Letos se mi dařilo"Havajský sen Jakuba Chmelíčka
Chlapík z jihočeské Jistebnice a čerstvě vystudovaný učitel zeměpisu byl letos šestým mužem Světového poháru v bikemaratonu a jasně dominoval Poháru českému...jak se dívá na své závodění a svůj život se dočtete v tomto rozhovoru.
Václav Aška: "Profík být nechci"Ralph Näf: „Jde to i bez dopingu“
Mladík hájící v poslední sezóně barvy týmu Hervis-CykloAdam, tedy vítězného týmu Kola pro život, je renesanční osobností. I to je důvod, proč je zajímavé si odskočit ze sféry profi-cyklistiky a začíst se do rozhovoru s ním...
Nicolas Lebrun: "Sport je můj život"Rozhovor s Jakubem Novákem
Nicolas Lebrun je jedna z nejzářivějších hvězd na tratích XTERRY. Mistr světa z roku 2005 se snažil na posledním mistrovství obhájit, ale po náročné sezóně doběhl do cíle na ostrově Maui až jako 8. Lebrun je navíc nejúspěšnější závodník na tratích XTERRA Czech, startoval na všech pěti ročnících - třikrát vyhrál a dvakrát skončil druhý.
Rozhovor: Jiřina Ščučková, PSK WhirlpoolRozhovor s Jakubem Novákem
S trochou nadsázky: občas to vypadá, že v Česku kromě Terezky Huříkové a Lady Kozlíkové už žádné jiné cyklistky nejsou. Pravda to ale samozřejmě není, my Vám nyní přinášíme rozhovor se závodnicí královéhradeckého týmu PSK Whirlpool Jiřinou Ščučkovou.
Radim Kořínek: nová sezóna bude lepšíMilan Špolc: "stále se učím"
Tým Radima Kořínak Maxidek-Cannondale vstupuje do své druhé sezóny. S jakými plány a ambicemi jde Radim do nové sezóny? A bude pětinásobný mistr republiky a dvojnásobný účastník OH usilovat o Peking?
Havajský sen Jakuba ChmelíčkaHavajský sen Jakuba Chmelíčka
Dvaadvacetiletý Jakub Chmelíček z Lipníka nad Bečvou jel letos nejznámější závod v dlouhém triatlonu - IRONMAN WORLD CHAMPIONSCHIP HAWAI – a obsadil ve své kategorii (tj. 18-24 let) 5. místo, a to v celkovém čase 9 hodin a 36 minut.
Ivan Rybařík o mistrovství v Českých BudějovicíchRozhovor s Jakubem Novákem
Ivan Rybařík - dle světového žebříčku náš zdaleka nejlepší maratonec - a stříbrný z posledního mistrovství republiky v maratonu odpovídá na pár otázek k mistrovskému závodu...
Michal PřecechtělIvan Rybařík se těší na novou sezónu
Bývalí silničáři prokazují své kvality ve světě tlustých plášťů a bláta...jedním z takových novopečených bikerů je i Michal Přecechtěl, kterému se v dresu Grisoft XCR týmu po boku Jána Svorady velmi daří...
Fredrik Kessiakoff - rozhovorMilan Špolc: "stále se učím"
Švédský závodník týmu Cannondale Vredestein Fredrik Kessiakoff patří k nejužší světové špičce a vyhrál i letošní Pražské schody. My Vám nyní s tímto bikerem přinášíme rozhovor.
Slovo dělá mužeRozhovor s Jakubem Novákem
Tomáš Rudle, jedna ze stálic bikemaratonské scény, se rozhodl opustit alespoň na tuto sezónu tréninkový kolotoč a letos ho zřejmě na žádné akci bohužel závodit neuvidíme. Měli jsme možnost se s Tomem o jeho rozhodnutí pobavit a nyní Vám tedy přinášíme další rozhovor k přečtení.
Christoph Sauser o MadriduHavajský sen Jakuba Chmelíčka
Švýcar Christoph Sauser, vítěz SP v roce 2004 a 2005 a jezdec továrního týmu Specialized, v krátkém rozhovoru pro čtenáře DEKBIKE.CZ
Bart BrentjensIvan Rybařík se těší na novou sezónu
Čiperný sedmatřicetiletý Nizozemec Bart Brentjens vyhrál svou první velkou zlatou medaili už před jedenácti lety, kdy vyhrál mistrovství světa. Na tento úspěch pak navázal na Olympijských hrách v Atlantě, kde také zvítězil. Dalším vítězstvím na MS v roce 1996 si pojistil nepsaný titul nejúspěšnějšího bikera středních 90. let.
Česká spořitelna MTBRalph Näf: „Jde to i bez dopingu“
Abychom opustili stereotyp rozhovorů se závodníky, přinášíme Vám nyní interview s panem Michalem Pickem, šéfem jednoho ze špičkových českých MTB týmů - ČS MTB.
Stálice Rock Machine - CyklomaxHavajský sen Jakuba Chmelíčka
V současné době je Martin Horák jediným závodníkem, který závodí za Rock Machine - Cyklomax už od vzniku tohoto týmu. Kromě toho, že se pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách maratonů u nás, patří k jeho úspěchům i 4. místo na TransAlp Challenge 2004 a dres mistra republiky v maratonu.
Ondra Fojtík - Merida Biking TeamMilan Špolc: "stále se učím"
Maratonský specialista Ondra Fojtík, známý též jako "Foja", vstupuje do druhé sezóny v dresu Merida Biking Teamu. Ondra je pro rozhovor určitě zajímavá osobnost - je vítězem celé řady českých maratonů, vyhrál italského Iron Bika, úspěšně závodil v Brázílii i v australské buši...
Obroučka jede!Rozhovor s Jakubem Novákem
Jak asi většina z Vás ví, přerovský Jarda Obruča se v sezóně 2005 posunul ze "dvojek" mezi elitu českého cross-country a celou sezónu oblékal dres brněnského teamu "Rocky Bikes Opportunity", později "Dream Bikes". Jak se Jarda ohlíží za poslední sezónou si můžete přečíst v tomto rozhovoru.
Maxidek Cannondale: Radim KořínekHavajský sen Jakuba Chmelíčka
O vzniku týmu Maxidek Cannondale naši poctiví čtenáři už dávno vědí. Vědí i to, že hlavní postavou tohoto týmu je Radim Kořínek - pětinásobný mistr republiky, vítěz ČP XC, 14. na ME v Zurichu 2002 a dvojnásobný účastník Olympijských her. Naskytla se možnost udělat s Radimem rozhovor pro naše stránky ještě před jeho odletem "do tepla" ...
Maxidek Cannondale: MallorcaMilan Špolc: "stále se učím"
Tak jako většina špičkových republikových týmů i trojice závodníků Maxidek Cannondale vyrazila za teplem na španělskou Mallorcu. Radim Kořínek, Pavel Čábelický a Martin Haman hltali na Mallorce cenné kilometry od 20. února do 6. března. S prvními dojmy po návratu z tepla se nám svěřil Martin...
Premiéra v dresu ČS-MTBRalph Näf: „Jde to i bez dopingu“

Další do série rozhovorů přibyl rozhovor se studentem FAMU...ano jistě - jedná se o bikera, který je svým studiem na zmíněné fakultě proslulý - Kristián Hynek, v sezóně 2005 posila Česká spořitelna MTB Teamu

dermoliosoil.com
Zbavte se kožních problémů!
Podívejte se na to

 

Radek Dítě letos v ČS-MTBIvan Rybařík se těší na novou sezónu
Další z přestupových machinací se týká dua závodníků Rock Machine-Cyklomax: Radek Dítě a Robert Novotný budou v nové sezóně jezdit na Superioru a v dresu týmu Česká Spořitelna MTB. Prvně jmenovaný se blýskl famózním závěrem sezóny - po vítězství a rekordu na trati Cannondale Rallye Sudety byl 2. na MČR v bikemaratonu a pak na Oderské Mlýnici "zaletěl" s průměrem přes 30 km/hod. Nyní Vám s tímto ďáblem přinášíme rozhovor.
Rozhovor - Ivan RybaříkIvan Rybařík se těší na novou sezónu
Mistr republiky z roku 2003 a vítěz Českého poháru v bikemaratonu z roku 2004 – Ivan Rybařík. Sezóna 2005 byla pro něj ve smyslu závodění se světovou špičkou a bylo z toho 19. místo v celkovém bodování Světového poháru MX! Poměrně překvapivě se tento závodník zkraje roku rozhodl změnit dres a i na to samozřejmě přišla v našem rozhovoru řeč.
Iron biker z HolešovaRozhovor s Jakubem Novákem
Určitě tušíte, že řeč je o Radkovi Šíblovi, který nejenže v sezóně 2005 zvítězil na etapovém závodě Iron Bike Italia, ale vyrazil také podruhé na australskou Crocodile Trophy a vyhrál 200 km dlouhou trať Salzkammergut Trophy v Bad Goisernu.