BIKETECH - NOVINKY A AKTUALITY

25.8.2008PR článek

Catlike slaví dva Olympijské vítěze

Španěl Samuel Sánchez a Francouz Julien Absalon se stali vítězi na Olympijských hrách v Pekingu. A oba si pro zlato přijeli v přilbách Catlike.

Samuel Sánchez ze Španělska vyhrál zlatou medaili v silničním závodě mužů na LOH v Pekingu. Ukázal se být nejsilnějším z šestičlenné skupiny, která se odpoutala od pelotonu v posledním ze sedmi okruhů. Během závodu skvěle fungovala španělská reprezentace – pozornost na sebe strhávala větší jména Valverdeho či Contadora a Samuel Sánchez, který v běžných závodech hájí barvy baskického týmu Euskaltel-Euskadi, je tak malým překvapením. Přesto ale díky němu získalo Španělsko svou první zlatou medaili z pekingských Olympijských her. Stříbro získal Ital Davide Rebellin a bronz Švýcar Fabian Cancellara.

dermoliosoil.com
Zbavte se kožních problémů!
Podívejte se na to

O týden později se zrodil na XC trati v Pekignu historický úspěch. Francouzský reprezentant Julien Absalon dokázal optimálně naladit formu k hlavnímu vrcholu uplynulého čtyřletého cyklu a v sobotu se stal prvním závodníkem v historii MTB, který dokázal dvakrát vyhrát Olympijské hry. Již na konci druhého okruhu drtivým nástupem odjel Absalon zbývajícím soupeřům a s náskokem jedné minuty si přijel pro historicky druhé zlato z OH. Podobně jako je tomu u Samuela Sanchéze chrání i hlavu několikanásobného mistra světa a olympijského vítěze z Atén a nyní i z Pekingu přilba Catlike Whisper. Výkon svého krajana podpořil stříbrem Jean-Christophe Peraud, který rovněž závodí v týmu Orbea a tudíž i on vezl na hlavě Whisper v národních barvách Francie. Na třetím místě dojel Švýcar Nino Schurter, který vybojoval bronz s těsným náskokem před mistrem světa Sauserem. Jaroslav Kulhavý byl klasifikován jako osmnáctý.Zdroj: cyklosvec.cz